Blackwood - Losie tyčinky s hľuzovkou 40g

€10,20 / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Losie mäso je v našich končinách celkom unikát. Ešte väčší unikát to ale je, keď sa k nemu pridá najdrahšia surovina na svete: biela hľuzovka. Nielenže sa môžeš tešiť na skvelého sušeného losa, ale taktiež na neopakovateľnú explóziu chutí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Sušené mäso s bielou hľuzovkou je u nás na e-shope zase niečo nové. Celkovo sa o bielej hľuzovke v českých a slovenských krajinách veľmi nevie. Či už je to kvôli tomu, že u nás nerastie, alebo kvôli tomu, že sa v českej kuchyni prakticky nepoužíva. Nepomáha tomu ani fakt, že ide o najdrahšiu surovinu na svete (pomer cena/váha). Všetci, ktorí hľuzovku ochutnali, sa zhodnú na jednom: jej chuť nie je podobná ničomu inému a nedá sa nahradiť. Najlepší spôsob, ako zistiť chuť hľuzovky, je ochutnať ju. A s čím môže byť lepšia než s výbornou divinou.

Hľuzovka je vyhľadávanou surovinou vďaka chuti umami, ktorá zvyšuje celkovú chutnosť pokrmu. Umami je piata chuť (vedľa sladkej, slanej, kyslej a horkej). Je súčasťou kyseliny glutámovej alebo jej soli. Záľubu v umami nie je potrebné pestovať, je vrodená. Jej prítomnosť v jedle často signalizujú bielkoviny a aminokyseliny. Umami chuť môžeš nájsť vo fermentovaných syroch, v rybách, alebo v zelenom čaji. Najviac je ale obsiahnutá práve v hľuzovkách.

web-min

Zloženie

Losie mäso, sójová omáčka, červené víno, slivky, jablčný ocot, soľ, biela hľuzovka (1,48%), trstinový cukor, korenie, paradajkový prášok.

Nutričné hodnoty

Počítáno na 100 g výrobku
Energetické hodnoty (kJ/kcal) 1206/288
Tuk 6,7 g
Nasýtené mastné kyseliny 1,5 g
Sacharidy 7,3 g
Cukor 4,9 g
Bielkoviny 45,8 g
Soľ 6,4 g

Dodatočné parametre

Kategória: Mäsové tyčinky
Typ sušeného mäsa: jiné
Druh mäsa: Losie
Príchuť: Biely hľuzovka
Balenie: 40 g
Krajina pôvodu: Lotyšsko
Pálivosť: Nepálí
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Výrobca:  Blackwood, Kalnciema street 21-1, Riga, LV-1046, Latvia

Blackwood Meat je lotyšská rodinná firma, ktorá sa zameriava na výrobu mäsových produktov a spracovanie mäsa z jeleňa, losa alebo diviaka. Zakladajú si na tom, že ich mäsové výrobky pochádzajú len zo zvierat žijúcich vo voľnej prírode. Tradícia sušenia a spracovania mäsa sa v Blackwoode predáva z generácie na generáciu, takže kvalita ich výrobkov je zaručená.

Ich ponuku tvorí prevažne sušené mäso a mäsové konzervy. Nájdete tam ale aj čerstvé mäso z diviny. Čo sa týka sušeného mäsa, tak v zásade ponúkajú dva druhy. Jerky a mäsové tyčinky. Jerky z diviny máme už v ponuke mnoho, ale čo nás naozaj zaujalo sú jelenie a losie tyčinky s hľuzovkovou príchuťou. Špecifická chuť mäsa z diviny posilnená chuťou umami z bielej hľuzovky je jedinečný degustačný zážitok. Nič podobné ste ešte nemali.